Kipsvaheseinad

 

Kruvid tuleb kinnitada karkassi külge, ehk sirgelt ühes reas.

Ühe kihilise plaadikonstruktsiooni plaadid kinnitatakse äärtes sammuga  20 cm ja keskel sammuga 30 cm. Kahe kihilise plaadikonstruktsiooni esimese kihi plaadid kinnitatakse äärtes ja keskel sammuga 60 cm. Teise kihi plaadid äärtes sammuga 20 cm ja keskel sammuga 30 cm. (Kruvide sammud tuleb enne tööde teostamist OJV-ga kokku leppida.)

Kruvi kaugus plaadi lõigatud servast on ca 15 mm, kartongkattega servast ca 10 mm.

Kruvi keeratakse plaadi pinnast 0,5-1 mm sügavamale. Kruvi pea ei tohi lõhkuda plaadi pinnakartongi. Kasutada tuleb õige peaga kruvikeeraja otsikut.

 

(Kasutatud materjal: Gyproc paigaldusjuhis http://www.framewall.ee/public/documents/GYPROC/Kasiraamat.pdf)

 

Kipsplaat avade ümbruses (vasakul vale ja paremal õige näide).

Kipsplaat ei tohi lõppeda ava nurgas.

Tuletõkke kipsseina korral:

- Alumise plaadikihi vuugikohad tuleb täita kipspahtliga (armeerimislint ei ole vajalik, pahtlilabidaga tõmmata kipsplaadi pinnaga tasaseks);

- Akrüül ei sobi seinte perimeetri täitmiseks (sulab temperatuuri mõjul), vaid tuleb kasutada kipspahtlit või tuletõkkevahtu;

- Pealmisel kihil (kui ei lähe viimistluse alla) tuleb pahteldada lisaks vuukidele ka kruvipead.

Ukseava karkass.

- Kui ukselehe kaal on 100mm karkassi puhul suurem kui 80kg, tuleb kasutada tugevdatud profiili (Kanufil UA profiil 2 mm).

- UA postid paigaldatakse kogu ruumi kõrguselt.Ukseava karkass1.png

- Kui ava on laiem kui 1,8 m, soovitav kasutada silluses UA profiili.

 Elektripesade paigaldamine metallkarkassvaheseintesse tulepüsivusnõude korral.

- Pistikute, lülitite pesasid, harukarpe jne tohib paigutada metallkarkassvaheseinte ükskõik millistesse kohtadesse, kuid neid ei tohi paigutada nii, et asuvad mõlemal seinapoolel läbistavalt kohakuti.

- Üksikute elektrikaablite läbiviimine on lubatud. Paigaldusega tekkinud avad täita kipsmördiga.

 

(Kasutatud materjal: Knauf metallkarkassvaheseinad tehniline vihik 11/2011http://www.knauf.ee/www/media/pdf/eesti/W11_metallkarkassvaheseinad.pdf)

Soojustust peab paigaldama täisplaatidena, mitte tükkidena.

Villa paksus tuleb valida nii, et kipsplaatide vaheline tühimik saaks 100%-liselt täidetud (selline lahendus tagab tarindi optimaalse heliisolatsiooni). Vill tuleb mõõtu lõigata nii, et selle laius vastaks täpselt konstruktsioonipostide vahekaugusele, mis võimaldab saavutada maksimaalset heliisoleerivust ning kõrvaldab võimalikud helisillad. Villa vaheseina sisse pressimine ei ole hea lahendus, kuna tulemuseks on aja jooksul vaheseina plaatide väljapressimine.

No images were found.